Suurenenud vedeliku maht: 2–3 naela (umbes 0,9–1,4 kilogrammi)

Suurenenud vedeliku maht: 2–3 naela (umbes 0,9–1,4 kilogrammi)

Võimalik on ka pärmseente infektsioon. Sümptomid, mida tuleb jälgida, on sügelus, valge eritis ja valu pärast toitmist. Pärmseene infektsioon võib mõjutada ka last ja ilmneda valgete laikudena tema keelel või suus, raskuste või valuna toitmise ajal või mähkmelööbega.

Samuti on veidi suurenenud risk rinnavähi tekkeks sünnituse ajal või esimesel aastal pärast seda. Sümptomid, millele tuleb tähelepanu pöörata, on kõvad, fikseeritud või liikumatud tükid, mis tunduvad kivide või kividena, võivad olla valulikud või valutud, ebatavaline eritis nibudest ning naha lohud või kortsumine.

Kõik tükid ei ole vähk. Paljud naised kogevad healoomulisi (mittevähi) tükke, eriti menstruaaltsükli teatud aegadel, mistõttu võib olla kasulik oodata terve tsükkel, et näha, kas muhk püsib ka järgmisel kuul, enne kui tervishoiuteenuse osutaja seda uurib.

Kui kaua imetada

Arstid soovitavad rinnaga toita ainult esimese kuue elukuu jooksul. Pärast seda võite lisada oma lapse toitumisse muid toiduaineid ja jätkata rinnaga toitmist kuni umbes kaheaastaseks saamiseni, nagu soovitab Maailma Terviseorganisatsioon.

Kuid mõned emad võõrutavad rinnaga toitmisest varem või hiljem ning aeg on iga ema ja lapse puhul erinev.

Rindade taastumine

Rinnad ei taastu tavaliselt täpselt selliseks, nagu nad olid varem. Tõenäoliselt näevad nad välja ja tunnevad end erinevalt sellest, kuidas nad olid enne rasedust. Need võivad olla suuremad, väiksemad, vähem tugevad, rohkem longus või rippuvad või neil võib olla varasemaga võrreldes rohkem venitusarme, samuti võivad nibud teistmoodi välja näha.

Selle põhjuseks on asjaolu, et suurenenud verevool ja täiskõhutunne, samuti raseduse kaalutõus, mis on normaalse raseduseelse kehakaaluga naise puhul tavaliselt 25–35 naela, venitab sidemeid rinnus.

Muud tegurid, mis mõjutavad rindade muutusi, on vanus, geneetika, raseduste arv, eelnev rindade suurus, juurdevõetud kaalu suurus ja suitsetamise staatus. Suitsetamine vähendab sidemete elastsust, nii et suitsetajad kogevad suurema tõenäosusega püsivaid muutusi rindades.

496 naisega läbi viidud uuringu kohaselt ei paista see, kas toidate oma last rinnaga või mitte . Umbes kolmveerand naistest teatasid muutustest rindades, sealhulgas need, kes polnud pärast sünnitust kunagi rinnaga toitnud.

Teises uuringus, milles osales 93 naist, leiti, et rindade rippumist pärast sünnitust ei mõjutanud oluliselt see, kas naised toidavad last rinnaga või mitte.

Rinnad on ka asümmeetrilised, mis tähendab, et nad on kõik erinevad ja ainulaadsed ning võivad taastuda ka erinevalt. Raseduse ajal võib olla rohkem piimajuhasid ja see võib olla rohkem kinni. Ärge kartke, kui teie rinnad taastuvad teisiti.

Enne uute rinnahoidjate ostmist on soovitatav oodata vähemalt kolm kuni kuus kuud pärast rinnaga toitmist, et teie rinnad saaksid uue suuruse ja kuju. Toetavate rinnahoidjate kandmine raseduse ja rinnaga toitmise ajal võib samuti mõjutada seda, kuidas teie rinnad hiljem taastuvad.

Sünnitus ja imetamine on suured elusündmused. Tõenäoliselt muutuvad teie rinnad jäädavalt, kuid saate muutusteks valmistuda toetavate rinnahoidjate, rinnapatjade, nibukreemide ja teadmisega, mida oodata on ja mida mitte. Täiendava abi saamiseks võite alati konsulteerida oma teenusepakkuja või imetamiskonsultandiga.

Kui palju on soovitatav raseduse ajal kaalust alla võtta? Mida saate teha oma tervise haldamiseks ja säilitamiseks raseduse ajal? See teaduslik ülevaade ja praktilised näpunäited aitavad teil raseduse ajal toimuvaid kehakaalu ja keha muutusi ette näha ja nendega toime tulla.

Peamised äravõtmised:

  • Kaalutõusu jälgimine on oluline, kuna liiga palju või vähest juurdevõttu seostatakse raskete sünnituste ja tüsistustega nii emale kui lapsele.
  • Soovitatav kaalutõus raseduse ajal sõltub teie raseduseelsest kaalust ja sellest, kas teil on 1 laps, kaksikud või rohkem.
  • Naise keskmine kogus on 30 naela. Sellest ainult umbes 7 naela on rasv, seega on see pärast sünnitust kaalust alla võtta.
  • Jooge palju vett ja sööge tasakaalustatud toitu, milles on palju kiudaineid, köögivilju, puuvilju, lahjat valku, madala rasvasisaldusega piimatooteid ja täisteratooteid.
  • Treenige igal nädalal vähemalt 150 minutit (30 minutit 5 korda nädalas) mõõduka intensiivsusega (kui te ei saa seda tehes vestlust pidada).

Paljud naised muretsevad raseduse ajal kaalutõusu pärast. Teie hormoonid muutuvad märkimisväärselt ja teie keha hoiab tavapärasest rohkem vett, mis põhjustab puhitus, turse, raskustunne ja väsimus. Tõenäoliselt tunnete söögiisu ja võib olla raskem liikuda ja treenida nagu varem, eriti hilisematel trimestril.

Miks on kaalutõus oluline? Kuna liigne juurdekasv on seotud rasedusdiabeedi, kõrge vererõhu, preeklampsia ja suure lapse sünniga, mis võib pärast seda põhjustada raskemat sünnitust, vajaduse teha c-sektsiooni ja rasvumist nii teile kui teie lapsele. .

Teisest küljest on liiga vähe kaalus juurde võtmist seostatud väiksema lapse saamisega, kellel võib olla kasvuraskusi, rinnaga toitmine, arengupeetus ja suurenenud risk haigestuda.

Soovitatav kaalutõusu kogus

Soovitatav kaalutõus põhineb teie praegusel või raseduseelsel kaalul. Meditsiinitöötajad kasutavad kehamassiindeksit (KMI), mis arvutatakse teie pikkuse ja kaalu põhjal. BMI kalkulaatorit saate kasutada veebis (või saate seda ise käsitsi teha: KMI = kaal kilogrammides jagatud pikkuse ruuduga meetrites). See sõltub ka sellest, kas olete rase ühe lapse, kaksikute, kolmikute või enamaga. Standardsed soovitused üksiklapse kehakaalu suurendamiseks on järgmised:

Raseduseelne KMISoovitatav kaalutõus kogu raseduse ajal
Alakaaluline KMI (<18,5)28-40 naela
Normaalne KMI (18,5-24,9)25-35 naela
Ülekaaluline KMI (25-29,9)15-25 naela
Rasvunud KMI (>30)11-20 naela

Kui teil on kaksikud või mitu last, on kaalutõusu soovitused järgmised:

Raseduseelne KMISoovitatav kaalutõus kogu raseduse ajal
Alakaaluline KMI (<18,5)50-62 naela
Normaalne KMI (18,5-24,9)37-54 naela
Ülekaaluline KMI (25-29,9)31-50 naela
Rasvunud KMI (>30)25-42 naela

Kaalutõusu jaotus

Õnneks tuleneb suur osa kaalutõusust lapsest ja platsentast (mis on keskmiselt 10-15 naela kombineeritud kaal) ja vee kaalust, kuid kaalutõusu jälgimisel peaksite siiski olema ettevaatlik.

Keskmine raseduse kaalutõusu jaotus

Laps kaalub 7-8 naela

Suuremad rinnad: 1–3 naela (umbes 0,5–1,4 kilogrammi)

Suurem emakas: 2 naela (umbes 0,9 kilogrammi)

Platsenta: 1 1/2 naela (umbes 0,7 kilogrammi)

Amniootiline vedelik: 2 naela (umbes 0,9 kilogrammi)

Suurenenud veremaht: 3–4 naela (umbes 1,4–1,8 kilogrammi)

Suurenenud vedeliku maht: 2–3 naela (umbes 0,9–1,4 kilogrammi)

Rasvavarud: 6–8 naela (umbes 2,7–3,6 kilogrammi)

Kuigi pärast sünnitust oleks teil kaotada vaid 6–8 naela rasva, võib see olla keeruline. Vaadake meie seotud artiklit kaalulanguse kohta pärast rasedust.

Kõik on erinevad. Mõned võtavad kaalus juurde kergesti, teised aga raskusi. Kaalutõusu mõjutavad tegurid on raseduseelne kaal, vanus, pikkus, rahvus, suitsetamise staatus ja pariteet.

Mitmikrasedatel naistel on soovitatav kaotada eelmise raseduse kaal ja naasta enne raseduseelset kaalu, enne kui nad üritavad uuesti rasestuda. Ideaalne rasedustevaheline intervall on 18 kuud või pikem, et keha saaks uuesti kohaneda.

Kaalutõusu ajastus

Ootuspäraselt suureneb kaal raseduse edenedes hilisematel trimestril.

Normaalse raseduseelse kaalu/KMIga naise puhul:

Esimene trimester: 1-4,5 naela

Teine trimester: 1-2 naela nädalas

Kolmas trimester: 1-2 naela nädalas

Tema keha ei vaja tavaliselt esimesel trimestril rohkem kaloreid. Teisel trimestril vajab ta tavaliselt 340 lisakalorit päevas. Kolmandal trimestril tavapärasest 450 kalorit rohkem päevas. Ärge pingutage kalorite lugemisega, vaid jälgige portsjonite suurust ja oma keha enesetunnet. Heaks juhiseks on süüa kuni täiskõhutundeni, kuid mitte täidetud.

Kui te ei võta piisavalt juurde, kuid tunnete end suuremate einete söömiseks liiga täis, proovige lihtsalt asendada täispiimaga, kasutada toiduvalmistamisel rohkem õli või lisada enne magamaminekut suupisteid.

Pöörduge oma arsti poole oma kehakaalu kohta ja seadke mõned hinnangulised eesmärgid. Tavaliselt kaalutakse teid raseduse ajal igal sünnieelsel visiidil. Samuti saate jälgida oma kaalu jälgimisrakenduse või töölehe abil.

Dieedi juhtimine

Tõenäoliselt vajab teie toitumine raseduse ajal mõningaid kohandusi.

Esmalt hoidke kindlasti eemal toiduainetest, mis võivad teie imikutele ohtlikud olla, nagu toored mereannid, munad, juustud, delikatessid või pastöriseerimata mahlad.

Proovige süüa tervislikku ja tasakaalustatud toitu, mis sisaldab palju köögivilju, lahjat valku, puuvilju, madala rasvasisaldusega piimatooteid ja täisteratooteid. Hea rusikareegel on täita ½ oma taldrikust tärklisevaba köögiviljaga, ¼ täistera- või tärkliserikaste köögiviljadega ja ¼ valguga.

Vältige või piirake suhkrut, suures koguses rasva ja rafineeritud süsivesikuid (nt saia või riisi), mis mõjutavad teie keha, insuliini reaktsiooni ja diabeedi tekkeriski sama palju kui suhkur (sest need süsivesikud lagunevad kergesti lihtsuhkruteks). . Suurema koguse kiudainete ja valkude söömine võib samuti aidata teil kauem täiskõhutunnet tunda, mistõttu on väiksem tõenäosus üles süüa.

Veenduge, et joote piisavalt vett, sest mõnikord võib janu tunda nälga. Kui olete näljane, on hea nipp juua alati esmalt suur klaas vett ja siis süüa või vaadata, kuidas te end pärast vett tunnete. Saate kindlaks teha, kas olete hästi hüdreeritud, jälgides oma uriini värvi – soovite, et see oleks helekollane või selge.

Hormonaalsete muutuste tõttu võib teil tekkida kummaline söögiisu. Üks levinud toiduisu rasedatel on hapukurk.Lisateabe saamiseks külastage aadressi ocuprime official top .

Contents